Thursday, July 16, 2009


I use a lot of flour. Much more than the average person. I buy my flour at Sam's in 25 lb bags. Infact, I just bought another bag today.

While in Rainbow earlier this week, I checked on their baking supplies. They had 25lb bags of flour. The Roundy's brand. The price? $11.56 a bag.

I paid $6.68 today at Sam's. Much better!!!!

No comments:

Post a Comment